<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=255400278558491&amp;ev=PageView&amp;noscript=1">

Blogas

Atraskite įkvepiančius, kaštus taupančius ir pajamas generuojančius mūsų blogo įrašus!

square-icon  ĮRAŠAI

Maždaug prieš penkerius metus su savo nauju išmaniuoju telefonu nufotografavau savo katę ir nusiunčiau nuotrauką savo internetiniam draugui. Po dviejų minučių jis atsakė atsiųsdamas mano namo „Google Street View“ nuorodą. Sunku nusakyti jausmą, kai supranti, kad kažkas žino daugiau nei tu nori atskleisti.  

Šiek tiek daugiau nei prieš metus ES priėmė BDAR (angl. GDPR), duomenų apsaugos reglamentą, kuris turėtų užkirsti kelią tokiems pažeidimams. BDAR pateikia taisyklių rinkinį, kad įmonės būtų atsakingos už jų tvarkomus asmens duomenis ir kad asmenims būtų suteikta galimybė užtikrinti jų skaitmeninį privatumą. Žmonių asmeniniai duomenys yra būtent tokie - asmeniniai. Taigi BDAR teigia, kad jeigu jūsų verslui yra patikėti asmens duomenys, turite juos prižiūrėti ir užtikrinti jų apsaugą.

Užtikrinti BDAR laikymąsi yra tikras iššūkis, tačiau negalima nepaisyti jo reikalavimų ar laikyti reglamentą dar viena ES biurokratijos nesėkme. Privatumas yra pagrindinė žmogaus teisė, o BDAR numato daug jos vykdymo užtikrinimo priemonių, įskaitant veiklos draudimus ir dideles baudas įmonėms. Vėliau panagrinėsime juos išsamiau. 

Jūsų organizacijai gali būti skirta iki 20 milijonų eurų bauda arba 4% nuo visos pasaulinės metinės apyvartos, atsižvelgiant į tai, kuri suma yra didesnė. Jau matome, kad neoficialus atleidimo nuo baudų laikotarpis baigiasi, nes, palyginti su praėjusiais metais, nuo šių metų pradžios priežiūros institucijų paskirtos BDAR baudos smarkiai padidėjo. Pavyzdžiui, liepos mėn. ICO Jungtinėje Karalystėje informavo visuomenę apie ketinimą skirti beveik 200 milijonų eurų baudą nacionalinei oro linijų bendrovei už kibernetinės atakos, sukėlusios didelį duomenų nutekėjimą, ignoravimą.

Fines issued under the GDPR by data protection authorities-1

Mūsų tinklaraščio skaitytojai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad telematikos ir logistikos pramonė yra viena pažeidžiamiausių. Taip yra todėl, kad verslas, savo transporto parke naudojantis telematikos sprendimą, gali bet kada stebėti vairuotojų buvimo vietą, o jei šia teise yra piktnaudžiaujama, kyla pavojus tiek verslui, tiek vairuotojų privatumui.

Fleet Complete misija yra padėti jūsų autoparkui klestėti, o tai apima ir reglamentų laikymąsi. Susisiekite su mūsų pardavimų atstovu ir sužinokite kaip Fleet Complete gali padėti jums laikytis taisyklių ir reglamentų.  

Susisiekite su mumis

 

  Spa 30, 2019     Veiko Strauss